Bleskovka: Facebook umožní automatické titulkování videí

Pokud děláte reklamy na Facebooku, tak dříve nebo později (spíše dříve) natrefíte na video reklamu, kdy klient dodá video, které je sice pěkné, ale vy si uvědomíte jednu zásadní věc: „Dost se tam kecá, ale ve feedu se automaticky spouští video bez zvuku.“ Co s tím? Nejjednodušší je přidat titulky. No, nejjednodušší…

Pokud někdo z vás někdy titulky přidával, tak to není úplně procházka růžovou zahradou. Je potřeba video přepsat, vytvořit titulky, načasovat a často před tím vším video přeložit z jiného jazyka.

Facebook však přišel s novinkou, které tvorbu titulků usnadní. Konečně! Jen v rychlosti, video na Facebook je super, jen jej tam musíte opravdu nahrát, není dobré přidávat odkaz přes Youtube a už vůbec ne tento odkaz sponzorovat. Ptáte se proč? Tak za prvé – odvádíte lidi z vašeho feedu (kanál příspěvků na Facebooku) na stránky na Youtube – tím trpí váš brand, za druhé – Facebook nebude organicky nabízet toto video, je to logické, není přece jeho, odkazuje na konkurenční platformu a tou je Youtube a za třetí – tím, že člověk klikne a skončí na Youtube, nevrátí se zpět na příspěvek, neolajkuje ho, neokomentuje, neudělá prostě žádnou interakci a tím se zase nebude příspěvek tolik zobrazovat ve feedu.

Vysvětlili jsem si proč je dobré video nahrát přímo na Facebook. Problém ale nastane, když projíždíte kanál příspěvku na Facebooku a tam se objeví video. To  se automaticky spustí a když je komentované, tak vidíte směšnou paní/pána, který hýbe pusou a vy nevíte, o čem žvaní. Mnoho firem, co tato videa pro svou potřebu vytváří, si to ale neuvědomí a video neotitulkují. Pak přijdou na řadu titulky a výše zmíněné problémy.

Tomu by mohlo být brzy konec! Facebook oznámil, že v blízké době zpřístupní automatickou tvorbou titulků. Po uploadování videa uvidíme ve video editoru tlačítko „Generate“ (Vytvořit), díky kterému půjdou dodat titulky vytvořené Facebookem s pomocí softwaru schopného rozpoznat lidskou řeč. Titulky budou rozdělené skutečně kousek po kousku s jasnou vazbou na stopáž a obraz, takže by mělo být relativně jednoduché opravit případné nedostatky.

Jen se neradujme tak rychle, zatím se jedná o titulky v angličtině. I tak jsem za to rád, je vidět, že si Mark uvědomuje tento menší problém…

Pokud nechcete, aby vám unikl nový příspěvek, tak stačí vložit e-mail.

Napište mi svůj e-mail, ať se o zajímavých článcích dozvíte jako první.